Ivo Toman - O úspěchu

Ivo Toman - O úspěchu

Mýty a pravda o úspěchu a neúspěchu

Co je úspěch?

Odpovědi jsou dvě. V první se dá úspěch měřit penězi a majetkem. Druhá je o tom, vytvořit si život podle svých představ, protože majetek samotný nám štěstí nepřinese.

Na téma úspěch koluje mezi lidmi spousta líbivých nesmyslů. Lidé jim věří, přestože jim škodí. Proto je na světě obrovské množství neúspěšných lidí.

Většina pozitivních knih o úspěchu hlásá, že původ, talent a vzdělání nerozhodují; a že základem úspěchu je tajemství přitažlivosti. Jenže je to jinak. V této knize se dozvíte proč.

Fakta jsou často šokující. Úspěšní lidé mají hodně chyb, o kterých pozitivní knihy nepíšou. Často pijí alkohol. Občas podvádějí a nedodržují společenská pravidla. Manipulují jinými lidmi. Hledají nespravedlivé výhody ve svůj prospěch atd.

Cílem ctižádostivých je dostat se mezi elitu a udržet se tam. Některé cesty k úspěchu jsou etické, jiné ne. Jsou ale jako závodní koně. Ani nejlepší žokej nevyhraje na špatném koni. Ale i průměrný žokej může vyhrát na přeborníkovi. Většina lidí si buď vybírá špatné koně, anebo spoléhá na náhody. A pak se diví.

Úspěšní lidé nejsou úspěšní náhodou. ti nejlepší se stále zlepšují. Lidé, kteří běhají, to zdánlivě nepotřebují. Lidé, kteří bohatnou, to také zdánlivě nepotřebují. Proto úspěšní budou ještě úspěšnější. A ostatní – mají smůlu.

Autor se narodil s Touretteovým syndromem. Kromě mnoha problémů má díky této nemoci citlivější vnímání světa. Proto si všímá souvislostí, které jiné lidi často ani nenapadnou. A o nich je tato kniha. Přečtěte si:

  • Co vůbec nemá vliv na úspěch, přestože si lidé myslí, že má.
  • Co vede k neúspěchu, ale lidé to dělají.
  • Co vede k úspěchu, ale většina lidí to nedělá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..